Wszystkie zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie bez uprzedniego uzyskania mojej zgody.

sobota, 21 lipca 2018

kaktusy i urlopowe wspomnienia

   Witajcie!


    Kaktusy lubiłam od zawsze. Jeszcze jako dzieciak, układałam z nich różnego rodzaju kompozycje w miskach, szklankach i słoikach. Teraz stały się one bardzo modne- widać je na koszulkach, broszkach, torbach... W ramach nowego Otwórz Szufladę namawiamy do tworzenia prac inspirowanych właśnie tymi kwiatami. Jako inspirację zrobiłam papierowe kaktusy i w ramach "powrotu do dzieciństwa" ułożyłam z nich kompozycję. 
   Co do urlopu- to mam takie retoryczne pytanie, czy wszystko dobre musi się tak szybko kończyć? Było cudownie- słońce, woda, spokój. Trochę zwiedzania, 5 opasłych tomisk przeczytanych. Akumulatory naładowane. Chcę Wam pokazać kilka wspomnień. 
   Ale to na tyle widoczków. Dzisiaj chcę Wam pokazać znak firmowy Turcji, no może jeszcze poza pomnikami i zdjęciami Ataturka, obecny na każdym kroku- na ulicach, w hotelach, w sklepach, w portach... dla kociary istny raj. 


To tylko mały wycinek mojej kociej kolekcji, piękne prawda?

pozdrawiam
manita

12 komentarzy:

 1. Piękne piękna, a jak :)
  Mają taki... hmm... dziwny, zdziczały (?) wzrok.. zwłaszcza drugi od góry i ostatni. Ale jak kotów trochę się boję, to może dlatego, tak spostrzegam.
  A odnośnie kaktusów, to Ci gratuluję, bo stworzyć papierowego, to jednak wyczyn :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. koty były bardzo łagodne, choć w sumie to najchętniej by tylko leżały w spokoju ;)

   Usuń

 2. Kaktusy mnie zachwyciły, cudowna kompozycja!!! Zdjęcia z urlopu mówią same za siebie! Kolekcja kotków wspaniała!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kaktusy są świetne! Turcja w twoim obiektywie jeszcze bardziej mnie zachęciła do wybrania się tam. Koty podobnie jak na Malcie żyją swoim kocie prawem na każdym rogu i nie roku ulicy 😉. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Turcję polecam z czystym sumieniem, to nasz kolejny wypad w tym kierunku. Jest pięknie- morza w zależności od tego, kto co lubi- albo krystalicznie czyste choć zimne Egejskie, albo ciepłe Śródziemne. Przepiękny Taurus, dla fanów gór. Piękna roślinność, wspaniałe jedzenie, przyjaźni ludzie i świetna pogoda.

   Usuń
 4. Świetna kaktusowa kompozycja, naprawdę super to wygląda... chociaż przyznam, że tym razem zatrzymałam się na dłużej przy zdjęciach kotów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam kiedyś kaktusy ale zrezygnowałam z nich gdy igiełki wbijały mi się na każdym kroku. Twoje kaktusy są ładne i bezpieczne :-). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecudowne kaktusy, a kotki takie słodkie 😌

  OdpowiedzUsuń
 7. cudne wakacje, kaktusiki piękne, ale jako okropna kociara to koty skradły moje serce:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Kaktusy po prostu boskie:)
  I kociaki prześliczne:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne kaktusy, zwłaszcza, że nie kłują.
  Kocury przeurocze :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeżeli zostawisz tu po sobie ślad.