Wszystkie zdjęcia zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie bez uprzedniego uzyskania mojej zgody.

sobota, 22 sierpnia 2015

torba dla siostry

   Witajcie!


   Jestem sama w domu, nie licząc oczywiście moich czworonogów. Córa szlifuje formę na obozie siatkarskim, synek z tatą pojechali do babci a ja... mam czas dla siebie. Chyba nie jestem wyrodną matką, ciesząc się z tego powodu? Czasami potrzebuję spokoju. Nie gotuję, robię symboliczne zakupy, szyję... gdyby nie trzeba było jeszcze chodzić do pracy.

   Korzystając z dobrodziejstwa czasu, uszyłam torbę dla siostry. Mam w mieście sklep z tkaninami po 6 złotych za metr. Lubię tam pobuszować i nigdy nie wychodzę z pustymi rękami. Ostatnio zakupiłam tkaninę obiciową, była trochę droższa, bo kosztowała 8 złotych, Do tego trochę cienkich tkanin lnianych, które uwielbiam. Z tego wszystkiego powstała spora torba codzienna. 


z przodu ma dwie duże kieszenie

w środku sporo miejsca

podszewka i wykończenie kieszonek z tej samej tkaniny,
wewnątrz jest również kieszonka

oczywiście, nie mogło zabraknąć metki


siostra zadowolona, a co za tym idzie, ja również


Życzę Wam miłego dnia,
ja zmykam do pracy.

manita

środa, 19 sierpnia 2015

woreczki śniadaniowe

   Witam Was serdecznie!

   Dzisiaj chciałabym pokazać woreczki śniadaniowe, jakie uszyłam. Pomysł podpatrzony w internecie, ale stwierdziłam, że jest genialny. Można do nich zapakować kanapki, owoce i nie martwić się, że będą latały po całej torbie/ plecaku. Powstały dwa, z szarej tkaniny. Różnią się podszewkami- jedna w biało-szare paseczki, druga w biało-niebieską kratkę. No i aplikacje są różne- na jednym gruszka, na drugim jabłko. 






Dziękując za odwiedziny,
życzę miłego dnia.
manita

niedziela, 16 sierpnia 2015

nie tylko tworzeniem człowiek żyje

    Witajcie.


   Dzisiaj zupełnie inny post. Kto mnie bliżej zna ten wie, że jestem wielkim fanem siatkówki. Uwielbiam ten sport. Śledzę nie tylko mecze naszej reprezentacji, ale i ligowe. Cóż więc miałam zrobić, gdy dowiedziałam się, że w naszym mieście odbędzie się Final Four Ligii Europejskiej? Od razu kupiłam bilety. Było super. Świetna atmosfera i wielkie emocje. Może kibice nie przybyli na halę w ogromnych ilościach, ale myślę, że daliśmy radę i dodawaliśmy zawodnikom otuchy i wiary w zwycięstwo. 
     Kto siatkówki nie lubi, niech już lepiej zmyka, bo mam dla Was trochę zdjęć a i tak wyjątkowo się ograniczyłam, uwierzcie mi.


nadleciał Orzeł- maskotka naszej reprezentacji


komentatorzy na posterunku- trener Mazur, Krzysztof Ignaczak i Jerzy Milewski


rozgrzewka

chłopaki grają a moja córa na ekspresie,
czyli wyciera boisko

radość po wygranej,
mamy brązowy medal!!!!

a to już najlepsi zawodnicy imprezy-
najlepszy libero- Damian Wojtaszek,
nagrodę wręcza Mistrz Świata Krzysztof Ignaczak


najlepszy blokujący Janek Nowakowski i nagroda z rąk Łukasza Kadziewicza

najlepsi zawodnicy

radośni i srebrni Macedończycy

złoci Słoweńcy

i Polacy z brązowymi medalami na szyjach :)


Było super!!!

     

piątek, 14 sierpnia 2015

dziecięce spodenki ze swetra

   Witajcie.


   Ukrop leje się z nieba nadal. Gorąco, prano i duszno. Ciężko wytrzymać, choć lubię ciepło i słońce. Mury już są tak nagrzane, że klimatyzator nie daje rady. Biedne kwiaty na balkonie stale proszą o podlewanie. No ale cóż, jak lato to lato, nawet takie iście tropikalne. 

   Koniec marudzenia. Znalazłam cienki sweterek i od razu pomyślałam o siostrzenicy, która robi fotki maluszkom. Przerobiłam go na dziewczęce spodenki na karczku. 





do kompletu opaska


a tu na modelce :)


życzę miłego dnia

my dzisiaj biegniemy na finały Ligii Europejskiej w siatkówce
Polska, Polska, Polska

manita